[:tr]

Mayıs 2012
A24 ABD’de Gümüş Ödül Kazandı!
A24 Design Studio ABD’de EXHIBITOR Magazine’in düzenlediği 26. Stand Tasarım Ödülleri yarışmasında “Gümüş Ödül” kazandı. A24 Design Studio ödülü, Stepevi firmasının Ocak 2011’de Paris’de katıldığı Maison&Objet fuarı için hazırladığı stand tasarımı ile “Yarımada Standlar” kategorisinde kazandı. 1986’dan beri düzenlenmekte olan yarışma her yıl dünyanın en iyi fuar standı tasarımlarını seçerek ödüllendiriyor. 2012 yılı organizasyonunda ABD, Almanya, Çin, Rusya, Hollanda, Avustralya, Türkiye gibi çeşitli ülkelerden projeler yarıştı. A24 Design Studio’nun Gümüş Ödüle layık görülen projesi, A24 Design Studio’nun kurucu ortaklarından Nalan Başkır tarafından tasarlanmıştır. Bu A24’ün ABD’de kazandığı ilk ödül değil! Tarih kendini 4 sene sonra tekrar etti. A24 Design Studio 2008 yılında düzenlenen EXHIBITOR Magazine’in 22. Stand Tasarımı Ödülleri yarışmasında da, Yapı 2007 fuarı için Seranit firmasına hazırladığı stand tasarımı ile “ Özel Başarı Ödülü”ne layık görülmüştü. A24 Design Studio yarışmaya has özel kupasını ofisine taşıdı ve ödül kazanan projesi, dünya çapında 30.000 abonesi olan EXHIBITOR Magazine’in Mayıs 2012 sayısında tanıtıldı. A24’ün 2012’de gümüş ödül kazanan projesi aşağıdaki linkte görülebilir: http://www.exhibitoronline.com/exhibitormagazine/may12/eda_stepevi.asp

Ekim 2010
A24, Stepevi Milano Mağazasını Tasarladı
A24, dünyanın moda trendlerini yaratan şehirlerinde açılan Stepevi mağazalarını tasarlamaya devam ediyor. Dünyanın bir çok şehrindeki corner noktalarından sonra, Londra, Dubai ve Paris’te mağazalar açan Stepevi son mağazasını tasarım sürecinde yine A24 ile işbirliğine giderek Milano’da açtı.

Eylül 2010
A24, Yapı Ankara 2010 Fuarında Birincilik Ödülü aldı
A24 Design Studio, Yapı Ankara 2010 fuarında Sapa Yapı Sistemleri için tasarladığı standla Birincilik Ödülü aldı. Seçici kurul, Mimar Cem Altınöz, İnşaat Mühendisi Erdoğan Balcıoğlu, Burak Büyükpınar, Yard. Doç. Dr. Güler Ufuk Demirbaş ve Mimar Atilla Gözen’den oluşuyordu. Ödülüm, ürünü sergilerken standın sistematik bir yaklaşımla tasarlanmış olması, sade bir yaklaşımla ele alınmış olması ve ürüne ilişkin uygulamayı başarılı bir şekilde sunmasından dolayı A24 Design Studio’ya verildiği belirtildi.

2008-2009-2010
A24 Design Studio Uluslararası Tasarım Yayınlarında
A24 Design Studio’nun Stepevi Dubai Mall Mağazası ve İş – Kültür Yayınları İzmir Kitabevi projeleri Powershop 2’de yayımlandı. Perakende tasarımı konusundaki uluslararası başvuru kaynaklarından biri olan Powershop 2, iki senede bir Hollandalı yayınevi Frame Publishers tarafından yayımlanıyor. Bundan önce, A24’ün Stepevi fuar standı konsepti bir başka prestijli uluslararası yayın olan ve Alman yayınevi Avedition GMBH tarafından her sene yayımlanan Messedesign Jahrbuch 2008-2009’da yayımlanmıştı. Ödüllü Seranit ve Vitra fuar standı projeleri ise yine Frame Publishers’ın çıkardığı Grand Stand II’de yerini almıştı.

Mayıs-Ağustos 2010
A24’ten Sosyal Sorumluluk Tasarımı
A24 Design Studio, İş Kültür Yayınlarının, “Türkiye’nin ayrıcalığa sahip olmayan şehirlerinde kitabevi açmak” konusundaki sosyal sorumluluk projesine, Diyarbakır ve Trabzon şehirleri için kitabevi projeleri hediye ederek katkıda bulundu.

Haziran 2010
A24 Design Studio Takımı Kurumsal Oyunlar 2010’da!
Tek yeteneğimiz yaratıcılık değil! A24 ekibi olarak coşku verici ve enerjik olan her aktiviteden çok hoşlanıyoruz; spor da bu aktivitelerden biri… A24 takımı olarak Kurumsal Oyunlar İstanbul 2010’da tenis ve koşu kategorilerinde yer alarak bu coşkumuzu diğer sporsever firmalarla paylaştık.

Eylül 2009
A24, Paris’te açılan Stepevi Boutique’i tasarladı…
A24 Design Studio, Stepevi’nin dünyanın başta gelen şehirlerinde açtığı mağazalarını projelendirmeyi sürdürüyor. Dünyanın en büyük alışveriş merkezi olarak bilinen The Dubai Mall’da açılan Stepevi mağazasının ardından, 12 Raspail Boulevard Paris adresinde açılan Stepevi Boutique’nin tasarımı da A24 tarafından yapıldı. Bunlar dışında, Londra’daki Harrods, New York’taki ABC gibi birçok prestijli noktada bulunan ve her geçen gün sayıları artan Stepevi cornerları da A24’ün tasarımı. A24 tasarımcısı Nalan Başkır tarafından yaratılan konsept tasarım, aynen Stepevi halılarını yansıtacak şekilde, zengin doku, renk ve malzemelerle ifade buluyor.

Şubat 2009
A24’ten Kitapseverleri Mutlu Edecek Bir Kitabevi Konsepti!
İş Kültür Yayınları kendi kitabevlerini açmaya karar verdiğinde, yeni konseptin tasarlanması konusunda A24 Design Studio’ya başvurdu. Amaç, “değerli kitapsever müşterilerin kitaplarla rahatça vakit geçirebilecekleri bir ortam” tasarlamaktı. A24, klasik satış odaklı kitabevi yaklaşımı yerine, kitap kurtlarına cazip geleceği kesin olan ve bir evdeki konforlu okuma ortamına benzeyen sıcak bir atmosfer yaratmayı benimsedi. Kitabevinin merkezine hem raf hem de oturma alanı işlevini gören bir kanepe ve koltuklar konuldu. İki şık masa lambası ve halı ile “ev hayatı” hissi kuvvetlendirildi. Muhteşem bir seçki ile sunulan çocuk kitapları bölümü ise, rengarenk döşenen alanda genç müşterilere sunulmakta. Mağazanın vitrininde düzensiz aralıklarla yerleştirilmiş ahşap dikmeler ise, davetkar bir şekilde dışarıdan geçenlerin içeriyi görebilmesine imkan veriyor.

Şubat 2008
A24 ABD’de Özel Başarı Ödülü Kazandı
A24 DESIGN STUDIO, ABD’de yayımlanan EXHIBITOR Magazine’in düzenlediği 22. Fuar Standı Tasarım Ödülleri yarışmasında Özel Başarı ödülü kazandı. 1986’dan beri düzenlenmekte olan yarışma her yıl dünyanın en iyi fuar standı tasarımlarını seçerek ödüllendiriyor. 2008 yılı organizasyonunda 140’ı ABD’den, 35’i ise Almanya, Avustralya, Tayland, Macaristan gibi 12 farklı ülkeden olmak üzere toplam 175 proje yarıştı. Yarışmaya Türkiye’den katılan A24 Design Studio, Yapı 2007 fuarında Seranit için tasarladığı 384m2lik stand ile Özel Başarı Ödülü’nün sahibi oldu. A24 Tasarım’ın projesi, tüm dünyada 30.000 profesyonele ulaşan EXHIBITOR Magazine’in Mayıs 2008 sayısında ve www.ExhibitorOnline” web sitesinde yayımlanıyor.Uluslararası yarışmanın jürisi, dünyaca tanınan tasarımcılardan oluşuyordu: Jonathan Alger (kurucu ortak, C&G Partners LLC, New York), Michael Beirut (ortak, Pentagram, New York) Chris Calori (Başkan, Calori & Vanden-Eynden/Design Consultants, New York), Peter Dixon (kıdemli ortak, kreatif direktör, Lippincott Mercer, New York), Ron Pompei (kurucu ortak, kreatif direktör, Pompei A.D., New York), Kevin Szell (ortak ve tasarım direktörü, The Moderns, New York)

Mayıs 2006
A24 Vitra İstanbul Koleksiyonu Standını tasarladı
Vitra Ross Lovegrove’un tasarladığı İstanbul Koleksiyonunun bayilerindeki lansmanını A24 Design Studio tarafından tasarlanan teşhir standlarında yaptı.

[:en]May 2012
A24 Wins Silver Award in USA!
A24 Design Studio won a Silver Award in USA’s EXHIBITOR Magazine’s 26th Annual Exhibit Design Awards competition for its trade exhibition stand design for Stepevi at Maison&Objet 2011 in the Peninsula category.
Established in 1986, the Exhibit Design Awards honors the world’s best trade show exhibit designs. The 2012 competition drew entries from 10 countries, including the USA, Germany, China, Russia, the Netherlands, Australia, and others.
The Silver awarded project was designed by Nalan Baskir co-founder partner of A24 Design Studio.
This award is not the first! History repeated itself after 4 years. In 2008, A24 Design Studio was the winner of the Special Merit Award in EXHIBITOR Magazine’s 22nd Annual Exhibit Design Awards competition for the design of its Seranit stand at Turkeybuild 2007.
A24 Design Studio placed the custom trophy in its office and its winner project was showcased in a feature article in the May 2012 issue of EXHIBITOR magazine. A24 Design Studio’s award winning project can be seen under “projects” of this web site or in the forementioned article at: http://www.exhibitoronline.com/exhibitormagazine/may12/eda_stepevi.asp

October 2010
A24 Designed Stepevi Milan Store
A24 continues to design Stepevi Stores in the trend capitals of the world. After numerous corner shops all around the world and London, Dubai and Paris stores, Stepevi opened its last store in Milan colloborating in the design process with A24 Design Studio.

September 2010
A24 Wins the Best Stand Award
A24 Design Studio won the best stand award in Turkeybuild Ankara 2010 for its design for Sapa Group.
The judges – Architect Cem Altinoz, construction engineer Erdogan Balcioglu, Burak Buyukpinar, Assistant Prof. Dr. Guler Ufuk Demirbas, Architect Atilla Gozen – stated that the award was given to A24’s stand design because of the sytematic approach to product presentation, succesful presentation of the implementation of the products and general clear cut look.

2008-2009-2010
A24 in Prestigious International Design Reference Books
A24 Design Studio’s Stepevi Dubai Mall Store and İş – Kültür Publications’ Izmir Bookstore projects have been published in Powershop 2, the international reference book on retail design which is released biannually by Holland based publishing house Frame Publishers. Previously, A24’s Stepevi exhibition stand concept have been included in another international publication, the prestigious Messedesign Jahrbuch 2008-2009 by Germany based publishing house Avedition GMBH. And prior to that, Seranit and Vitra exhibition stand designs have been published in the Grand Stand II of Frame Publishers.

May-August 2010
Social Responsibility Design from A24
A24 Design Studio contributed to İş – Kültür Publications’ social responsibility project to open bookstores in the unprivileged cities of Turkey, by preparing gratuitous bookstore designs for the cities of Diyarbakir and Trabzon.

June 2010
A24 Design Studio Team in Corporate Games 2010
Creativity is not our only talent! A24 team enjoys anything joyful and energetic: Like sports. In Istanbul Corporate games A24 team participated in running and tennis categories.

September 2009
A24 designed the Stepevi Boutique at 12 Raspail Boulevard, Paris…
A24 continues to design Stepevi stores in the leading cities of the world. After the Stepevi store opened in the biggest shopping mall of the world, the Dubai Mall, A24 Design Studio designed the Stepevi Boutique at 12 Raspail Boulevard, Paris. Stepevi corner shops, increasing in number day by day, all over the world in the prestigious locations like London Harrods and New York ABC, are designed by A24 as well. Just as the Stepevi rugs express themselves through rich textures, colours and patterns, the retail interior crafted by A24 designer Nalan Başkır expresses itself through materials, accessories, colours, textures and patterns.

February 2009
Bookstore Concept that Cherishes Booklovers by A24!
When İş Kültür Publications decided to open more bookstores, it became A24 Design Studio’s task to design a new retail concept. The aim was to have a relaxing atmosphere for valued customers. Instead of a conventional, sales oriented approach to bookstores, A24 Design Studio favoured a warm environment sure to appeal to booklovers: A comfy, homelike interior.
Highlighting the centrally positioned reading area is a custom-made sofa with two functions: seating and shelving. Two chic table lamps and a rug reinforce the sense of domesticity. A more colorfully furnished area serves younger customers with an interest in the excellent selection of children’s books. In the shop window, a random arrangement of vertical boards offers passers-by glimpse of the interior.

February 2008
A24 Design Studio wins the Special Merit Award
A24 Design Studio won a Special Merit Award in EXHIBITOR Magazine’s 22nd Annual Exhibit Design Awards competition for its design for Seranit at Turkeybuild 2007.
Established in 1986, the Exhibit Design Awards honor the world’s best trade show exhibit designs. The 2008 competition drew roughly 175 entries, of which nearly 140 entries were from USA and 35 were international, representing 12 countries, including Germany, Hungary, South Africa, Turkey, Australia, and Thailand, among others. A24 Design Stuido will receive a custom trophy, and A24’s winner project “Seranit” will be showcased in a feature article in the May 2008 issue of EXHIBITOR and at www.ExhibitorOnline.com (In may 2008). The international competition was judged by the following world-renowned designers:
Jonathan Alger, founding partner, C&G Partners LLC, New York / Michael Beirut, partner, Pentagram, New York / Chris Calori, principal, Calori & Vanden-Eynden/Design Consultants, New York / Peter Dixon, senior partner, creative director, Lippincott Mercer, New York / Ron Pompei¸ co-founder-creative director, Pompei A.D., New York / Kevin Szell, partner and design director, The Moderns, New York

May 2006
Retail Displays for Vitra
Vitra launched Ross Lovegrove’s Istanbul Collection in the retail displays created by A24 Design Studio.[:]